יום שבת, 16 ביוני 2012

קידה מאת טרי דובסון


תודה לזיו קלויזנר (מדוֹגֶנדוֹ דוֹג'וֹ - חולון) על התרגום ועל מתנה נהדרת זו אודות קידה:


קידה

מתוך מקבץ תרגומים של קטעים קצרים מהספר:
"זה מאוד דומה לריקוד"מאת טֶרִי דוֹבְּסוֹן, ריקי מוֹס, גֶ`ן א. ווטסון.
תרגם מאנגלית: זיו קלויזנר.
לקישור למידע אודות הספר הקלק/י כאן

אדם חושף את עצמו בדרך בה הוא קד. בדוג`ו איקידו, אתה קד כשאתה נכנס וכשאתה עולה על המזרן. הרוח בה אתה קד חשובה מאוד; אתה חושף את עצמך בדרך בה אתה קד. קידה ריקה, בעוד שהיא אמנם עדיפה מלא לקוד כלל, היא בעיקרו של דבר חסרת ערך. כשאתה מכופף את המותן ואת הצואר, אתה רוצה לחוות תחושה של פגיעות וענווה. הקידה שלך הופכת אותך לכלי קיבול ריק שלתוכו ניתן למזוג ידע. נהגתי להיות טרוריסט בעניין קידות; זרקתי תלמידים מהמזרן על קידה ריקה. גם לי זה קרה פעם.

מורה אחד תפס אותי בקידה כלאחר יד וגרר אותי לעמידה בגלל היוהרה שלי. הוא סרב לתת לי לסיים את השיעור ושלח אותי הביתה בחרפה. לקח לי שלושה שבועות להתגבר על המבוכה ולחזור חזרה לשיעור. אתם יכולים להיות בטוחים שכשחזרתי, ניסיתי לקוד בצורה העמוקה והכֵּנה ביותר שיכולתי. פעם אחת שלפתי קידה שיכלה להיות ברמה עולמית. הייתי ממש שם. כל הנשמה שלי הייתה שם. כשהתרוממתי, ראיתי אותו מחייך חיוך של שביעות רצון אותו הוא התאמץ מאוד להסתיר.

אם אתה קד כראוי לבן זוג, למישהו שלא מכיר אותך, האדם הזה יהפך להיות בין רגע מודע אליך. הקידה היא באמת הנשמה של האמנות. לעיתים קרובות מתחילים מתייחסים לזה כטירדה משפטית, איזה מין מנהג משונה שחייבים להעביר במהירות.
אתה קד כשאתה עולה על המזרן. אתה קד למורה שלך בכל פעם שהוא עובר ואומר לך משהו. אתה מודה לו. אתה מודה לבן הזוג שלך על כל הדרכה שניתנה לך. אם תגרום בלי כוונה פציעה לאדם אחר, קוד לו. אם אדם אחר יגרום לך לפציעה, קוד לו באותה מידה. תודה לו על הנסיון. כשאתה בספק, קוד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה