יום ראשון, 5 באוגוסט 2012

פאזל שהופך לתמונה - 11 ימים עם ג'ון סטיבנס סנסיי
בשבת, בסיומו של היום השני, התחלתי להרגיש שהתוכן מקבל צורה. ג'ון סטיבנס סנסיי הוא כמו באר אייקידו ללא קרקעית. מהרגע שהוא נחת כאן, בדרכים, בארוחות, בדוג'ו, בכל מקום, הוא מדבר על אייקידו, מסביר על אייקידו, חי ונושם אייקידו.


היום בירושלים, הוא מעד אל תוך תעלה שנחפרה על ידי פועלים שתיקנו את השביל העתיק. הרגל שלו צללה אל עומק התעלה, והגוף שלו נפל לגמרי לפנים, עם כל כובד משקלו וגובה קומתו. אני הייתי בטוח שאני הולך לראות שבר פתוח אכזרי ונורא. היה לי חושך בעיניים. קפצתי עליו, הוא שכב לגמרי על השביל עם עיניים עצומות. לפתתי את הרגל שלו, את עצם השוקה, והייתי המום לגלות שהכל בסדר. הוא פקח את עיניו, קם, ניקה את האבק מעל גופו, ואמר שהכל בסדר. זה היה האוקמי (נפילת אייקידו) מהמרשימים שראיתי עד כה. הגוף שלו פשוט הסתדר בזוית שמנעה ממנו מלרסק את עצם השוקה ואת שאר חלקי הגוף שנפל והיה שרוע לגמרי על רצפת האבנים הבולטות של ירושלים העתיקה. 


איזה מזל.


יצחק ליפשיץ (רב, מורה לאייקידו וד"ר לתיאולוגיה יהודית) ליווה אותנו אל כנסיית הקבר ואל הכותל המערבי. השיחה שקלחה בין שני האנשים המלומדים הללו היתה מרתקת. ג'ון סטיבנס סנסיי מחפש את החוויה, את המגע עם המקום, ולא את התפאורה התיירותית. לכן הוא גם לעולם לא מצלם, ולמעשה מפריע לו שתיירים מסתובבים במקומות ההיסטוריים הללו ומצלמים ללא הרף. הוא נהנה מאוד מהטיול והתרשם עמוקות משני המקומות החשובים כל כך בהם ביקרנו.


ביום שני (6 באוגוסט) ג'ון סטיבנס סנסיי יעביר בדוג'ו שלנו שיעור הפתעה בנושא קוטוטאמה (צלילים רוחניים). אלו שהשתתפו בסמינר בשישי-שבת, מוזמנים להשתתף בשיעור המיוחד ללא תשלום. אלו שלא השתתפו מתבקשים לשלם 50 שח'. 
השיעור יתחיל בשעה 20:30, וההדרכה שלו תתחיל בשעה 21:00 ותסתיים ב 22:00.
כולם/ן מוזמנים/ות.


אני חושב שמי שהגיע ליום אחד בלבד בסדנה של ג'ון סטיבנס סנסיי, קיבל את התחושה שהונחו בפניו פיסות פאזל מבלבלות. מי שהגיע ליומיים, התחיל בוודאי לזהות תחילתה של תמונה יפה בזכות פיסות פאזל שהתחברו אחת לשניה. כמות הידע שמוענקת לנו בכל שיעור היא כל כך גדולה, וגדולה אף יותר, היא כמות הידע שהוא לא מספיק להעביר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה