יום ראשון, 16 בספטמבר 2012

קיוטו ואוסאקה, חגיגה ואימונים

ערב ראש השנה ה'תשע"ג

השחר עולה מוקדם בקיוטו, ומהחלון נשקף ירוק עז של הרים מיוערים. האויר מלא בציוצי ציפורים וברחשי בוקר שכונתיים.
Ninanji Zen Temle - Kyoto

יום רודף יום וחוויות טובות גודשות את הלב. מייק ומתן טסו אתמול לישראל לאחר שבועיים בהם נהנתי כל כך מנוכחותם בטיולים, באימונים, בארוחות, בשיחות בנסיעות ברכבת... מתן רק בן 15 אך הוא בוגר מכולנו, מוביל לכל מקום, מתמצא, מתאמן במלוא אנרגיה, אהוב על כולם ובמיוחד על שיממוטו שיהאן. מייק בנדיבות וברוחב לב, בידע ובחכמה, העשיר את חוויית השהיה שלנו והיה עסוק מדי פעם בדאגה שמא מתן יחליט להישאר ביפן ולעבור לגור בשוסנג'י דוג'ו או באיזו מסעדה נהדרת. תודה לכם מייק ומתן על שהצטרפתם לנסיעה זו, ואני מקווה שהטיסה לישראל עברה בנעימים.

Left to right: Roy, Matan, Tamayuki Sensei, Yoav, Miho, Haran, Mike, Shimamoto Shihan, Slava, Mama San, Michael, Ze'ev.

שאר חברי הכנופיה נותרו עימנו ביפן, הרן וסלבה עדיין בקיוטו, יואב באוסאקה, רועי אמור ברגעים אלו להגיע לטוקיו, ומיכאל ויובל כבר נמצאים בטוקיו. לאחר שבועיים של אימונים וחגיגות 50 שנה לדוג'ו של שיממוטו סנסיי, אנחנו עוברים לחלקו השני של מסע האימונים שלנו והוא סמינר האייקידו הבינלאומי בטוקיו. שישה ימים בהם מתקיימים ארבעה אימונים ביום בהדרכת גדולי המורים בעולם.

ביום ראשון שעבר חגגנו באירוע שנמשך יום שלם חמישים שנה לדוג'ו של שיממוטו שיהאן. הדוג'ו שוכן במקדש הזן אשר בראשותו, שמשמש גם בית למשפחת שיממוטו. בנוסף לכמה מאות מתאמני אייקידו מקומיים, היו גם שמונים אורחים מעשרים וארבע מדינות. כל אימון בדוג'ו היה חגיגה וסמינר של ממש, אך יום ראשון שעבר (9/9/12) היה יום החגיגה הרשמי. התכנסנו בדוג'ו העירוני (כשמונה מאות מ"ר של טטאמי) לאימון מיוחד בהדרכת ראש אייקיקאי - דושו מוריטרו אואשיבה (נכדו של מייסד האייקידו). לאחר האימון התקיימו הדגמות אייקידו מטעם הדוג'ואים השונים ביפן ומחו"ל כולל הקבוצה הישראלית כמובן. ולסיום, הדגמה מרשימה ביותר של המורים הבכירים באיזור אוסאקה, של שיממוטו שיהאן ושל דושו.

מהדוג'ו הענקי הועברנו באוטובוסים למלון מפואר אשר בו היתה קבלת פנים חגיגית, ארוחה אינסופית, נאומים מרגשים, ושמחה עצומה. בשלב הברכות מטעם הקבוצות מחו"ל, עלינו על הבמה ושרנו ביחד יום הולדת שמח לשוסנג'י דוג'ו. 
Shimamoto Katsuyuki Shihan and Shimamoto Hisako Mama san

כמעט בכל אימון שיממוטו שיהאן משבח את הדוג'ו שלנו, את האירוח של הסמינרים שלו אצלנו, ומספר ומחמיא לנו וגורם לנו להסמיק. הוא אומר שוב ושוב שמכל הדוג'ואים בהם הוא מבקר, בדוג'ו שלנו מממשים את האייקידו שהוא מחפש. איזו מחמאה.

שיהאן מרגיש טוב, הוא מאושר מהחום בו הוא מוקף, ובכל שיעור הוא מודה ממעמקי ליבו על המאמצים של כל האורחים מחו"ל לבוא במיוחד לאירוע.

ובאמת, תודה רבה רבה לכל חברי הקבוצה שלנו שהצטרפו לנסיעה זו ואיפשרו לדוג'ו שלנו להעניק לשיהאן מתנה שמילאה אותו באושר. והמתנה היא עצם ההשתתפות שלנו באירוע. בגילו (75) ובמצבו הבריאותי הוא טס מדי שנה אלינו ולארצות נוספות, מלמד בהקדשה מלאה, מצרף את אשתו לכל הנסיעות הללו, ובניגוד למורים אחרים שנוסעים לחו"ל להעביר סמינרים, הוא מסרב תמיד לקבל תשלום, וגם לאחר שהוא מקבלו, ברור שהוצאותיו גדולות מהכנסותיו. כך הוא נוסע חמש עד שבע פעמים בשנה לארצות שונות מזה שלושים שנה. אני חושב שהאירוע העניק לנו הזדמנות להעניק לו חוויה מיוחדת, ולהראות הכרת תודה.

נקווה שגם בשנה הבאה נראה אותו בישראל בריא ושמח.

שולח ברכות לשנה טובה ומבורכת לכל חברי וחברות הדו'ו שלנו ולכל סובביכם. נקווה לראות בחודשים הקרובים את דורי ואת קרן עם שלושת ילדיהם בריאים ושמחים, ונאחל בריאות שלמה לכולנו ולכל יקירינו.

שנה טובה!!

זאב.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה