יום שלישי, 10 בדצמבר 2013

אָייטֶה 相手 - שותף האימונים באייקידו - התועלת שבהימנעות מהערות ותיקונים

רשומונת קצרצרה שלישית אודות אָייטֶה 相手 - השותף שלנו לאימונים באיקיידו.
התגברות על הנטיה לעצור, להעיר ולתקן

בדוג׳ו שלנו, תיקונים והערות לשותפים שלנו לאימון נעשים רק על ידי מתאמנים בחגורה שחורה ותיקים מאיתנו, שמפעילים שיקול דעת שנובע מנסיון והבנת סדרי עדיפות. הם מנחים אותנו מדי פעם בעת התירגול המשותף. לעומתם, מתאמנים ללא חגורה שחורה, נדרשים להימנע לחלוטין מתיקונים ומהערות. גם אם מזהים שגיאה כלשהי שהאייטה שלנו מבצע, אנו מנסים להסתדר עם שגיאתו זו, ובכך ליישם את אחד העקרונת החשובים של האייקידו - היכולת להתאים את עצמנו - אָייקִי.


שני הצדדים יוצאים נשכרים
ההתגברות על הדחף לתקן ולהעיר מהווה חלק חשוב מאוד באימון שלנו ובהתפתחות האישית. בהימנעות מתיקונים הדדיים, שני בני הזוג יוצאים נשכרים. חשוב לאפשר לבן הזוג שלנו לפתח בקצב שלו הבנה אינטואיטיבית וקשב תנועתי וסביבתי. אני מאמין שבכל מסגרת לימודית, חשוב לטפח אצל התלמיד ערנות והבחנה עצמית בפרטים.
מייסד האייקידו נהג לומר ״אני לא מלמד. על התלמידים לגנוב ממני את הטכניקה״.

נצחון עצמי - מָאסָאקָאצוּ אָגָאצוּ
אלו שמתאמנים בשקט, לומדים באופן מעמיק ובקצב טוב. קל מאוד לחולל שינוי עצמי, ולגלות את מעלותיו של האימון השקט. מתאמנים וותיקים שנוטים להתבלבל ולטעות, מתאפיינים במקרים רבים גם בנטייה להתעסקות ייתר בטכניקה של האייטה שלהם ובשיחות חולין. מייסד האייקידו דיבר אודות הנצחון על עצמנו. אם תנסה תקופת מה להתאמן בשקט, תגלה, לא רק שאין זה קשה כל כך, אלא שהאימון הופך למהנה יותר ומעניק לנו חוויית לימוד מעולה. זה יעזור לא רק לחברך לאימון, אלא יסייע גם לך להתקדם ולטפח אייקידו זורם ובעל רהיטות ויעילות תנועתית. עבודה עצמית זו עשוייה להשפיע גם על אורח חייך.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה