יום שני, 10 במרץ 2014

ידיים יפניות לב יפני - ספר בעברית אודות תרבות יפן ואמנויותיה


ידיים יפניות - לב יפני

בשנים בהן חייתי ביפן, הוקסמתי מהשפע התרבותי וממתנות הטבע הייחודיות שכל חודש בשנה העניק. לכל אחד מחודשי השנה, קיימים ביפן מנהגים ייחודיים, פרחים ומאכלים, משחקי ילדים, שירה עתיקה, סיפורים עממיים, עבודות אמנות מסורתית ועממית ועוד. לכן התרגשתי במיוחד ונהנתי לקרוא וללמוד רבות מספר מקסים - אוצר של ממש - שיצא לאור לאחרונה בשפה העברית.


ספר זה מתאים לכל אוהבי תרבות יפן, למטיילים וחיים ביפן, ללומדים יפנית או אודות יפן, וכן לדוברי עברית או יפנית - בהיות ספר זה דו-לשוני (יפנית ועברית).

״ידיים יפניות לב יפני״ בהוצאת סטימצקי
מחברת הספר - מיהו קטאוקה ארליך, אשתי היקרה, חילקה את סיפרה לשניים-עשר פרקים, אשר כל אחד מהם מוקדש לחודש אחד, בו נפרשים באופן נוגע ללב ומלמד, נקודת מבט אישית מזכרונות ילדותה ביפן, וכן הסברים מרתקים פרי מחקרה ארוך השנים, בהיותה בעלת תואר ראשון מהאוניברסיטה לאמנויות של קיוטו, וכן תואר שני במדעי הדתות מאוניברסיטת תל-אביב.

הבנתה העמוקה של מיהו בתרבות יפן ובאמנויותיה, מגיעה בין השאר גם גם מהיותה אמנית מוערכת בתחום הקרמיקה היפנית המסורתית ומהסביבה התרבותית העשירה בה גדלה - בקיוטו, עיר האמנויות והמסורת העתיקה של יפן.

מיהו קטאוקה ארליך יוצרת בסטודיו שלה ברחובות
לרכישה:
מחיר הספר: 89 שח׳
למשלוח בישראל או לחו״ל, אנא שלח/י אימייל אל:
levyapani@gmail.com

רשמיו של פרופסור בן-עמי שילוני - אחד החוקרים והמרצים המוערכים בישראל בתחום יפן המסורתית והמודרנית:

פרופסור בן-עמי שילונ
״למיהו קטאוקה ארליך מידע מעניין ולרוב בלתי ידוע על מנהגים והוויי יפניים, כפי שהם זכורים לה משנות ילדותה בקיוטו ובמקומות אחרים ביפן. פניני מידע אלה מסודרים, כמו דברים רבים אחרים ביפן, על פי עונות השנה. כל חודש מופיע בספר הזה עם החגים שלו, המאכלים המיוחדים שלו והאווירה המאפיינת אותו. רגישות זאת לטבע ולעונות השנה בולטת בתרבות היפנית יותר מאשר בכל תרבות אחרת.

הספר כולל צילומים יפים, הממחישים את הטקסט הדו-לשוני (עברית ויפנית). אך המחברת אינה מסתפקת בכך. היא הצמידה לכל פרק הוראות מפורטות של עבודה עצמית באותו נושא. תוספות אלה הופכות את הקורא ממשתתף פסיבי, הסופג מידע מעניין, למשתתף אקטיבי היכול ליצור בעצמו דברים הקשורים במנהגים ובחגים של יפן. תוספות אלה יקסמו לקוראים, שאינם מסתפקים בקריאה ורוצים לעצב דברים במו ידיהם.״

בן-עמי שילוני - פרופסור אמריטוס לתולדות יפן בחוגים ללימודי מזרח אסיה והיסטוריה באוניברסיטה העברית בירושלים.


קישורים לקריאה נוספת:


ליצירת קשר ולכל שאלה אודות הספר: levyapani@gmail.com

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה