יום חמישי, 25 ביוני 2015

נחת אייקידואית

בשבועות האחרונים יצא לי לפגוש תלמידים של תלמידי הדוג׳ו שלנו, ואפשר היה לראות בבירור את ההתפתחות המרשימה של כל דוג׳ו ודוג׳ו ושל כל אחד מהמורים הצעירים ותלמידיהם  המסורים.

טימור גאידרוב מלמד ביבנה, ובתלמידיו משתקפים היטב השקט הרצינות שלו. תלמידיו מגיעים תמיד לסדנאות שלנו ולאירועים המיוחדים, ונפלא לראותם עימנו כמשפחת אייקידו מורחבת. סבלנות, מסירוּת ואמון מלא בדרך, הם המאפיינים של טימור ושל הדוג׳ו שלו.


טימור


סשה לטיאגו מלמד בראשון-לציון, ומאז היה תלמיד מתחיל, תמיד התאפיין בהבנה מהירה של הטכניקות ושל גישת האימון של האייקידו. סשה מעניק השראה לתלמידיו, ואחד מהם - בחור מבוגר בשם אריה הפתיע אותי כשהיה עוד תלמיד מתחיל, ונתן לי חוברת שהוא הכין, ובה מתועד בפרירוט רב עם מלל וצילומים צבעוניים, כל מה שהוא למד מאז התחיל את דרכו אצל סשה ועד לקיו 5.


לפני שבועיים במהלך הסמינר, אריה נתן לי שוב חוברת מודפסת ובה תיעוד כל נושאי האימון שלו עד קיו 4. מעולם לא נתקלתי ביסודיות כזו אצל אף מתאמן. בחוברת הוא מגדיר עצמו ״טירון אייקידו״. פשוט נפלא.


סשה

רונן מילר הוא לב גדול, לב רחב שניחן בכנות רגישה. הדוג׳ו שלו פועל בתל-אביב והוא עבר מספר מקומות ושינויים והתפתחות בלתי פוסקת בהקדשה עצמית מוחלטת ובהקרבה רבה. בסמינר של שיממוטו שיהאן, התאפשר לי להכיר תלמיד חדש שלו - בחור נהדר בשם טל, שלמרות היותו ממש מתחיל, הגיע לסמינר של שיממוטו סנסיי. בתחילה צפה בשיעור, ולאחר מכן אף השתתף באימונים. אדם מקסים שבוודאי יהיה לאחד מעמודי התווך של הדוג׳ו של רונן. בהצלחה.


רונן

הראל אברוצקי העניק לדוג׳ו שלו קפיצת דרך של ממש. כולם מתאמנים בשקט וברצינות וביציבה מרשימה, ומבלי לתקן זה את זה, וממש התהוותה אווירה של דוג׳ו של אייקידו. אפילו חתולת רחוב - מושבניקית חמודה אבל לא פראיירית משתתפת שם באופן קבוע באימונים. לידיעת כל העכברים. ראיתי אותה מכסחת באמצע האימון לוחם הישרדות וותיק :)


הראל

איתמר זדוף הגשים חלום. הוא תלמידו הראשון של שיממוטו שיהאן, שפתח בברכתו דוג׳ו מחוץ ליפן. מקלט בשכונה שקטה בכרכור הפך לכּוּר אייקידו עם ליבה שכבר קורנת אור אייקידואי נהדר. שיהאן ביקר בדוג׳ו שלו והעניק שיעור מרגש לאיתמר ולתלמידיו שאירחו אותו באירוח שמשפחת הקיסרות היפנית לא ראתה. הכור בכרכור.


איתמר יד ביד לתמיד עם שיממוטו שיהאן

עופר דונחין מבאר-שבע ייסד דוג׳ו שהוא התגלמות הגשמת חזון מייסד האייקידו - גשר של זהב בין עמים ובין תרבויות. הדוג׳ו פועל בבית הספר הדו-לשוני, ומתאמנים בו במסירות וברצינות מרשימה ביותר ילדים ערבים ויהודים. בשנה הקרובה תיפתח שם גם קבוצת  מבוגרים. עופר התאמן שנים רבות בארה״ב, בישראל ובהולנד. כעת הוא עובד כפרופסור באונ׳ בן-גוריון, ובענווה רבה הוא לשמחתי מסתפק בשנה האחרונה באימונים בדוג׳ו הצנוע שלנו ברחובות. תודתי לו על כך. כולי תקווה להמשך דרכנו המשותפת.


עופר

תודה רבה לכם אנשים יקרים. נפלא לראות את פריחת האייקידו בדוג׳ואים שלכם, ובד בבד את המשך הקדשתכם לאימונים אצלנו ברחובות. נראה שהדוג׳ואים של כולכם עברו את חבלי הלידה הראשוניים רוויי האתגרים, ועכשיו, כולכם על דרך בטוחה להמשך התפתחות והנאה עצומה שכרוכה בהגשמה עצמית והדדית בזכות אתגרי מלאכת הוראת האייקידו.

חברי הדוג׳ו ברחובות מסייעים רבות לכל הדוג׳ואים הצעירים בהדרכה, בהתחלפות, בתמיכה ובעצה טובה. הלב מלא ברגשי תודה.

3 תגובות: