יום שני, 14 בספטמבר 2015

שנה חדשה של הקשבה והתייחסות

Hokusai Katsushika 1760 - 1849

שנה טובה ומבורכת
היום אנו חוגגים את ראש השנה תשע״ו. יומה האחרון של שנת תשע״ה נחגג בסדנת אייקידו בדוג׳ו שלנו, ואת ראש השנה הזה פתחנו היום באימון בוקר בו חזרנו אל יסודות האייקידו. יציבה, תנועה בטוחה ומיקום שמונע עימותים ופגע, וכן טכניקות בסיסיות ביותר.

שעיה - 
שנת תשע״ו שהתחילה היום, מזכירה בשמה את המילה שְׁעִיָּה, שמשמעותה להקשיב ולהתייחס. להקשיב ולהתייחס לעצמנו, לזולת, למורים שלנו ולאנשים שלומדים מאיתנו. ההתייחסות היא החלק החשוב כמובן, אך לפני כן, נדרשת הקשבה נכונה שתאפשר לנו להתייחס כראוי.

קִי אוֹ דָאסוּ - אנרגיה כלפי חוץ -  気を出す
התייחסות היא הפניית תשומת הלב שלנו אל אובייקט או אל אדם, אל רעיון או אל דעה. התייחסות בשפת האייקידו, היא מצב בו הקי שלנו קורן כלפי חוץ. יציבה נכונה, בה הגב ישר והכתפיים פתוחות מאפשרת לנו להרחיב את בית החזה, להרחיב את הלב, ולאפשר לעצמנו להכיל.

הכלה - 包む
השנה, בעזרת שיפור ההתייחסות מנח הגוף, נתאמן במיוחד על הכלה, וננסה לעמוד על סגולותיה ועל השפעתה על האייקידו שלנו ועל החיים בכלל.


גמישות - 柔
שנת האימונים החדשה היא בסימן גמישות וחיזוק הגוף. בכל שיעור נקדיש זמן למתיחות הדדיות ובריאות ולחיזוק הגוף. כל שיעור יסתיים בכרבע שעה של סדרת תרגילים מיוחדים וקבועים שיתבצעו בזוגות ויסייעו לנו לחולל שינוי לטובה במצבנו הגופני והבריאותי.

ברצוני לאחל לכולנו שנה בריאה, מהנה, שמחה ופוריה.

זאב ארליך.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה